# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing naczepy lub przyczepy


Małe i średnie firmy transportowe często korzystają z szybkiego i prostego finansowania leasingiem. To rozwiązanie przyciąga przedsiębiorców możliwością elastycznego dopasowania harmonogramy spłat, niskim wkładem własnym, czy też uproszczoną procedurą wnioskowania.

Doświadczeni przedsiębiorcy branży transportowej doskonale wiedzą, że jakość i niezawodność naczepy ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa pracy kierowcy oraz jakości świadczonych usług. Wybierając leasingodawcę warto więc zwrócić uwagę na różnorodność jego oferty. Wiele firm leasingowych oferuje dużą dowolność w aspekcie wyboru przedmiotu leasingu. Możesz zdecydować się na leasing naczepy używanej, nowej, a nawet sprowadzanej od zagranicznego dostawcy. 

Wkład własny

Zależnie od wartości początkowej przedmiotu leasingu oraz historii finansowej Twojego biznesu (w tym ewentualnych zadłużeń) wkład własny w leasingu pozabankowym może wynosić od 5% do nawet połowy wartości naczepy lub przyczepy. Konieczności uiszczenia wyższej wpłaty własnej możesz się spodziewać, jeśli prowadzisz nowo otwartą działalność, masz wpisy w bazach BIK, BIG lub KRD lub zależy Ci na niskich ratach miesięcznych. Pamiętaj, że w najpopularniejszym leasingu operacyjnym wkład własny w pełnej wysokości możesz ująć w kosztach uzyskania przychodu.

Warunki finansowania, procedury i dokumenty

Cieszący się dotychczas największą popularnością wśród polskich przedsiębiorców leasing operacyjny najczęściej jest oferowany w harmonogramie na okres od 24 do 59 miesięcy (choć rzadko można się spotkać z leasingiem nawet do 96 miesięcy). W przypadku 24-miesięcznego leasingu z pewnością jednak zarówno wkład własny, jak i miesięczna rata leasingowa będą znacząco wyższe. W leasingu operacyjnym przedsiębiorcom, którzy nie są zainteresowani wykupem pojazdu po korzystnej cenie po zakończeniu umowy leasingu oferuje się nową umowę na użytkowany przedmiot leasingu na korzystniejszych warunkach, uwzględniających dotychczasowe zużycie.
 
Procedura uzyskania leasingu z reguły jest dużo prostsza i krótsza niż procedura uzyskania kredytu bankowego. Jeśli jednak zależy Ci na jak najszybszym uzyskaniu dodatkowych środków na dowolny cel, a posiadasz już niezbędny sprzęt, sprawdź możliwość uzyskania finansowania leasingiem zwrotnym. Jest to leasing operacyjny, w którym sam jesteś swoim dostawcą, co znacząco przyspiesza uzyskanie dodatkowego kapitału.
 
×