# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Logo Leasing Polski Sp. z o.o.

Czym jest leasing?

Najłatwiej to wyjaśnić na przykładzie. Pan Kowalski uznał, że czas na nowy samochód. Przejrzał oferty różnych salonów, lecz doszedł do wniosku, że nie chce wydawać na raz wymaganej kwoty. Ostatecznie zdecydował się na leasing i udał się do firmy Leasing Polski w celu podpisania właściwej umowy. Po zakończeniu formalności wyjechał z parkingu nowym samochodem. Nie jest jednak jego właścicielem. Samochód dalej należy do Leasingu Polskiego, a pan Kowalski jedynie go wynajmuje płacąc co miesiąc ustaloną wcześniej ratę.

Czy to się opłaca?

Pan Kowalski zyskuje na leasingu i to pod kilkoma względami. Zacznijmy od tego, że ma nowy samochód. Dodatkowo nie musi jednorazowo płacić dużej sumy. Może sobie wpisać raty w koszty, a zatem obniżyć płacony podatek. Ponad to leasing, w przeciwieństwie do kredytu, nie widnieje w księgach jako obciążenie finansowe. A co się stanie po zakończeniu leasingu? To już zależy od pana Kowalskiego. Może wykupić samochód dla siebie po lepszej, bo obniżonej o wpłacone raty, cenie (może nim dalej jeździć lub go sprzedać. W końcu to już jego własność), lub zrezygnować z wykupu i zdecydować się na nowy leasing. W drugim wypadku samochód powraca do Leasingu Polskiego.

Leasing, czy kredyt?

To zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa, choćby naszego bohatera pana Kowalskiego. Kredyt ma tą przewagę, że można go przeznaczyć na dowolny cel, przedmiot, inwestycję lub remont. Leasing można wykorzystać jedynie do sfinansowania konkretnej ruchomości lub nieruchomości. Ciężej też uzyskać kredyt – sprawy formalne wymagają dużo więcej dokumentów i czasu. Z kolei dużą przewagą leasingu jest fakt, że raty można odliczyć od podatku. Z drugiej strony korzystając z leasingu nie stajesz się właścicielem danej rzeczy – możesz nim zostać dopiero po zakończeniu umowy. W przypadku kredytu od początku przedmiot należy do Ciebie.

Zalety i wady leasingu

Leasing jest bardzo dobrą opcją dla przedsiębiorcy, choć zapewne nie dla każdego. Poniżej przedstawiamy plusy i minusy leasingu.
Plusy:
- nie wymaga zaangażowania dużej ilości swoich środków finansowych,
- łatwy do otrzymania,
- możliwość ustalenia wysokości rat,
- możliwość odliczenia rat od podatku.
Minusy:
- wyleasingowany przedmiot nie jest własnością leasingobiorcy,
- ograniczone formy finansowania (jedynie ruchomości i nieruchomości),
- po podliczeniu wszystkich kosztów przedmiot wzięty w leasing będzie droższy od tego kupionego za gotówkę.


Rodzaje leasingu

Odwiedzając Leasing Polski możesz skorzystać z kilku rodzajów leasingu.
Leasing operacyjny – klasyczna forma leasingu z jakiej może skorzystać klient firmy.
Leasing na Start – oferta skierowana do przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu. Korzystne warunki pozwalają im na lepszy start.
Leasing bez BIG i KRD – leasing przeznaczony dla osób, które z różnych powodów nie mogą liczyć na umowy z bankiem.
Leasing zwrotny – możliwość sprzedania swojej własności (np. samochodu), a następnie wzięcie tego samego przedmiotu w leasing. Zapewnia to zastrzyk gotówki i pozwala na dalsze korzystanie z przykładowego samochodu.
Leasing starszych pojazdów – wiele firm nie finansuje pojazdów starszych niż 6 lat. Leasing Polski daje możliwość wyleasingowania pojazdów wyprodukowanych nawet w 2007 roku (lub 2004 w przypadku sprzętów specjalistycznych).
Pan Kowalski myślał, czy nie wziąć swojego wymarzonego Mercedesa z 2007 roku, ale ostatecznie zdecydował się na leasing operacyjny. Na co Ty się zdecydujesz?


×