# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing pojazdów i maszyn - co to jest?


LEASING na miarę Twoich potrzeb!
Leasing
jest to forma finansowania, która polega na tym, że firma leasingowa udostępnia leasingobiorcy określony przedmiot umowy - taki jak samochód, maszyna budowlana, czy też sprzęt specjalistyczny - na ustalony czas, w zamian za regularne płatności nazywane ratami leasingowymi.

Jakie są rodzaje leasingu dla firm? Ile wynosi koszt leasingu? Co można wziąć w leasing?
Na te pytania i nie tylko odpowiemy poniżej. Zostań z nami i poznaj możliwości elastycznych rozwiązań finansowych!

 

 

Rodzaje leasingu dla firm

Słowem wstępu określiliśmy już czym jest leasing. Jeśli jeszcze tego nie wiesz, nasza firma umożliwia przedsiębiorcom liczne możliwości finansowania pojazdów oraz maszyn budowlanych.

Do dwóch głównych form należą:

 • Leasing operacyjny,
 • Leasing zwrotny.

 

Obie te formy leasingu to korzystny sposób finansowania środków transportu, które dla wielu przedsiębiorców są niezbędnym narzędzenim do rozwoju i efektywnego prowadzenia biznesu. Leasing samochodowy może być kluczem do zapewnienia utrzymania płynności finansowej oraz minimalizowania jednorazowych, dużych wydatków.

 

 

Czym jest leasing operacyjny?

Leasing operacyjny to coraz bardziej popularna forma finansowania i doskonałe rozwiązanie dla firm. Pozwala na korzystanie z nowego lub używanego sprzetu bez konieczności jego zakupu na własność. Leasing operacyjny pozwala na uniknięcie konieczności poniesienia dużej inwestycji na samym początku oraz zapewnia elastyczność w przypadku zmiany sprzętu na nowszy model. Dużą korzyścią jest to, że przedsiębiorca może skorzystać z możliwości odliczenia całej raty leasingowej, w tym odsetek oraz podatku VAT - i wrzucić je w koszty uzyskania przychodu.
 

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniajacym się środowisku biznesowym, leasing operacyjny stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla firm, które chcą zachować konkurencyjność na rynku.


 

Leasing operacyjny - co można wrzucić w koszty?

 


 • Ratę leasingową wraz z odsetkami,
 • Zakup akcesoriów do samochodu,
 • Przeglądy i naprawy,
 • Opłatę początkową,
 • Paliwo.


 

Na czym polega leasing zwrotny?

Leasing zwrotny może dotyczyć pojazdu lub maszyny i przyczynia się do utrzymania lub polepszenia płynności finansowej przedsiębiorstwa. Polega to na tym, że firma leasingowa wykupuje od przedsiębiorcy środek trwały - na przykład samochód, który wchodzi w skład majątku firmy. Zapewnia to zastrzyk kapitału, który często potrzebny jest na nowe inwestycje i rozwój firmy. Następnie, po podpisaniu umowy leasingowej, przedsiębiorca uzyskuje prawo do dalszego korzystania ze środka trwałego, będącego przedmiotem umowy. 

 

Mówiąc prościej, Twoja firma sprzedaje leasingodawcy swój pojazd lub maszynę, a następnie podpisujecie umowę leasingową. Dzięki temu pozyskujesz dodatkowe środki pieniężne na dowolny cel i dalej możesz korzystać ze sprzętu w zamian za spłatę rat. Dodatkowo, po zakończeniu czasu trwania umowy, przedmiot leasingu może zostać przez Ciebie wykupiony na własność lub możesz ponownie skorzystać z oferty leasingu zwrotnego.

Przycisk Odkryj zalety Leasingu Zwrotnego 

3 proste kroki, aby otrzymać Leasing zwrotny

Nasza firma posiada zespół doświadczonych doradców w każdym regionie Polski. Dzięki temu możesz liczyć na ich wsparcie na każdym etapie umowy.

1. Wypełnij formularz kontaktowy. Nasz specjalista wkrótce skontaktuje się z Tobą. 2. Dostarcz wymagane dokumenty oraz podpisz umowę. 3. Przekażemy dodatkowe środki pieniężne na Twoje konto.
 

Co można wziąć w leasing?

Najczęściej wybieranym przedmiotem leasingu wśród osób prowadzących własną działalność gospodarczą jest samochdów osobowy. Nie jest to jednak jedyna możliwa opcja! Oprócz pojazdów osobowych, przedsiębiorcy chcący skorzystać z leasingu operacyjna lub zwronego w Leasing Polskim mogą ubiegać się o finansowanie sprzętów takich jak:
 

 • Samochody dostawcze
 • Samochody ciężarowe,
 • Ciągniki siodłowe,
 • Naczepy,
 • Autobusy,
 • Ciągniki rolnicze,
 • Maszyny budowlane,
 • Inne sprzęty specjalistyczne.


Elastyczne rozwiązania leasingowe dla firm

Leasing na Start dla nowych firm

Wiele instytucji leasingowych niechętnie udziela finansowania nowym firmom będącym na rynku krócej niż rok, ale nie nasza firma!

W ramach specjalnej oferty leasingu na start zapewniamy korzystne finansowanie skierowane do początkujących przedsiębiorców, dzięki któremu mogą oni skorzystać z możliwości jakie daje leasing już od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej. Taka forma finansowania może stanowić doskonałe rozwiązanie dla nowopowstałych firm, m.in. umozliwiając im uzyskanie dostępu do niezbędnego sprzętu i pojazdów, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów poczatkowych na start.

Przycisk Dowiedz się więcej o Leasingu na Start

 

Leasing starszych pojazdów używanych

Leasing aut używanych, również tych starszych, to doskonałe rozwiązanie dla nowo otwartych firm i nie tylko. Takie pojazdy charakteryzuje przede wszystkim niższa cena, a równie dobrze jak nowe sprzęty, spełniają swoją rolę w użytkowaniu. 
 

Warto wspomnieć, że jeżeli chcesz zdecydować się na leasing używanego samochodu lubmaszyny, konieczna będzie wycena rzeczoznawcy, który oceni stan techniczny. W przypadku pojazdów od sprawdzonych dealerów samochodowych nie jest to wymagane. Przed podjęciem decyzji o leasingu używanego sprzętu warto również wziąć pod uwagę starsze, ale wciąż solidne pojazdu. Dzięki leasingowi pojazdów 10+ możliwe jest finansowanie aut i maszyn, których suma wieku wraz z okresem leasingu przekracza 10 lat.

Przycisk Zapoznaj się z Leasingiem pojazdów 10+ 

Leasing pomimo negatywnej historii finansowej

Jeżeli masz problem z płatnościami w pożyczkach lub kredytach, posiadasz zaległości w Urzędzie skarbowym lub ZUS i historia finansowa Twojej firmy nie jest pozytywna - najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie leasing bez BIG i KRD!
 

Taka forma leasingu umożliwia finansowanie pojazdów na dobrych warunkach pomimo negatywnej historii finansowej. Należy jednak pamiętać, że nawet w takiej sytuacji leasingodawca sprawdzi zdolność leasingową Twojego przedsiębiorstwa, a Ty będziesz zobowiązany wyrazić zgodę na wgląd we wspomniane bazy. Pamiętaj, że leasing bez BIG i KRD to szansza, aby zachować płynność finansową, dalej rozwijać swój biznes i pomnażać zyski.

Przycisk Sprawdź możliwości Leasingu bez BIG i KRD
 

Zmiana leasingodawcy w trakcie umowy

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Transfer Leasing możliwe jest, abyś przeniósł swoje finansowanie z innej firmy do Leasingu Polskiego. Umożliwi Ci to spłatę zobowiązań w innej firmie i refinansowanie pojazdu, przy równoczesnym obniżeniu wysokości Twoich rat leasingowych.

Zastanawiasz się czy to rozwiązanie jest dla Ciebie? Pamiętaj, że z transferu leasingu może skorzystać każda osoba prowadząca własną działalność gospodarczą, która posiada już leasing pojazdów lub maszyn w innej instytucji leasingowej oraz chciałaby przenieść swoją umowę - ze względu na zwiększony WIBOR, wyższe koszty prowadzenia firmy, czy też zaległości powstałe u obecnego leasingodawcy - a jednocześnie dalej korzystać z leasingowanego sprzętu. 

Przycisk Zobacz korzyści z Transferu Leasingu

 


 


Wprowadzono błedny kod captcha. Prosimy spróbować ponownie.

Formularz kontaktowy


# Trwa wysyłanie wiadomości email.
×