# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing bez BIK, BIG i KRD. Jak to wygląda w praktyce?


Leasing bez BIG I KRD - Liczy się przyszłość Twojej firmy!
Historia kredytowa pozwala określić, czy w przeszłości regularnie spłacaliśmy swoje zobowiązania. Leasing bez BIK i innych baz pozwala na uzyskanie finansowania pojazdów i maszyn budowlanych 
pomimo negatywnej historii finansowej przedsiębiorcy. Mimo głęboko zakorzenionej opinii, leasing bez BIK, BIG i KRD można uzyskać w niskiej cenie i na korzystnych warunkach. Jest to uzależnione od kilku czynników, które przedstawimy w poniższym wpisie.

 

 

Na czym polega leasing bez BIG i KRD?

Wielu przedsiębiorców myśląc o tej formie finansowania ma na myśli leasing operacyjny bez sprawdzania wpisów w jakichkolwiek bazach. Jednakże, nawet w przypadku leasingu bez BIG i KRD weryfikacja zadłużeń w instytucjach takich jak US i ZUS oraz poznanie historii kredytowej firmy jest niezbędne. Leasing ten nie różni się więc sposobem sprawdzenia wiarygodności i możliwości finansowych klienta, ale przy tym umożliwia leasingowanie pojazdu pomimo negatywnej historii kredytowej.

Oznacza to, że wpisy w bazach nie są więc przeszkodą do pozytywnego rozpatrzenia wniosku i dalszego rozwoju Twojej firmy.

 

Gdzie firmy leasingowe szukają informacji o leasingobiorcy?

Leasing samochodu lub maszyny to poważny krok w rozwoju biznesu,  a niemal każda instytucja leasingowa sprawdza, czy leasingobiorca ma możliwość regularnej spłaty rat leasingowych. W Internecie dostępnych jest kilkanaście różnych baz historii kredytowej. Najczęściej leasingodawcy sprawdzają historię w trzech najpopularniejszych bazach:
 

 • Biuro Informacji Gospodarczej (BIG) - to baza danych, w której stale zbierane są informacje o zobowiązaniach kredytowych osób prywatnych oraz firm. W bazie BIG znajdują się zarówno negatywne informacje (opóźnienia w spłacie rat), jak i pozytywne wpisy związane z kredytami (raty regulowane na czas).

 • Krajowy Rejestr Dłużników (KRD) - jest to spis przedsiębiorstw, które zalegają z płatnościami wobec innych firm. Znajdują się w nim wyłącznie podmioty gospodarcze.

 • Biuro Informacji Kredytowej (BIK) - jego zadaniem jest gromadzenie, integrowanie oraz udostępnianie danych, które dotyczą historii kredytowej wszystkich klientów banków.

 

 

Leasing bez BIK, BIG oraz KRD a zła historia kredytowa

Należy pamiętać, że wpisy w bazach BIG czy KRD są widoczne nawet wiele lat po uregulowaniu danego zobowiązania. Szczególnie długo widnieją wpisy, które dotyczą wielomiesięcznych opóźnień w płatnościach. Może to wpłynąć na wydanie negatywnej decyzji leasingowej. Jednak nie wszyscy leasingodawcy przekreślają szansę klienta na uzyskanie finansowania. Firma Leasing Polski od lat udziela leasingu wielu przedsiębiorcom, którzy znaleźli się w bazie BIG i/lub KRD z negatywną opinią o nieterminowych spłatach rat i nie tylko.

 

Zasady udzielania leasingu przy negatywnej historii finansowej:

1. Zanim zaczniesz szukać finansowania, możesz upewnić się, czy widniejesz we wszystkich bazach dłużników i jakiego rodzaju są to wpisy.

 

2. Firmy leasingowe poszukują klientów, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązania. Niektóre z nich mają nieco luźniejszą politykę dotyczącą harmonogramu płatności rat, który można dostosować do specyfiki działalności i jej sezonowości, czy też umożliwiają wakacje leasingowe. Warto sprawdzić, czy firma w której chcesz wziąć leasing zapewnia takie warunki swoim klientom.

 

3. Niektóre firmy, takie jak nasza udzielają leasingu bez BIG i KRD oraz pomimo złych wpisów w BIK. Dzięki temu możesz uzyskać korzystną ofertę leasingu z niską ratą i dogodnymi warunkami spłaty. Dotyczy to także leasingu na start nowej działalności, jednakże na szybki, pozytywnie rozpatrzony wniosek mogą liczyć przede wszystkim firmy, które od kilku lat funkcjonują na rynku.

 

4. Firmy leasingowe starają się zabezpieczyć spłatę na różne sposoby. Finansowanie dla przedsiębiorców z zadłużeniami udzielane jest głównie osobom, które posiadają firmowy lub prywatny majątek w postaci własnych pojazdów, maszyn, urządzeń oraz nieruchomości. Nie jest to jednak każdorazowy wymóg, gdyż instytucje leasingowe stosują również zabezpieczenia takie jak poręczenie i nie tylko. W Leasingu Polskim patrzymy indywidualnie na sytuacje naszych klientów i ich potrzeby, a tym samym staramy się znaleźć jak najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

Co mogę sfinansować w leasingu dla zadłużonych firm?

Oferta leasingu dla zadłużonych firm umożlwia finansowanie sprzętów takich jak:
 

 • Samochody osobowe,

 • Samochody dostawcze,

 • Samochody ciężarowe,

 • Ciągniki siodłowe,

 • Naczepy,

 • Autobusy,

 • Ciągniki rolnicze,

 • Pojazdy specjalistyczne,

 • Maszyny i urządzenia budowlane.


Oprócz tego, jeśli chciałbyś pozyskać dodatkowe środki pieniężne, które będziesz mógł wykorzystać na dowolny cel - możesz skorzystać z Leasingu Zwrotnego pomimo negatywnych wpisów w bazach. Jeśli posiadasz na własność pojazdy lub maszyny, to możemy odkupić je od Ciebie, a następnie ponownie oddać w leasing na korzystnych warunkach. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł dalej korzystać ze sprzętu do własnych celów zawodowych i czerpać z niego zarobek, a przy tym pozyskasz dodatkowe fundusze. Jest to idealne rozwiązanie, aby utrzymać płynność finansową swojej firmy oraz inwestować w jej rozwój.
 

Pamiętaj, że w naszej firmie udzielamy finansowania przedsiębiorcom z negatywną historią kredytową, a wpisy w bazach nie są przeszkodą do uzyskania leasingu na dobrych warunkach. Leasing bez BIG i KRD to jedna z najczęściej udzielanych przez nas form finansowania!


Przycisk Sprawdź możliwości leasingu bez BIG i KRD
 
 
 

Wprowadzono błedny kod captcha. Prosimy spróbować ponownie.

Formularz kontaktowy


# Trwa wysyłanie wiadomości email.
×