# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Leasing zwrotny samochodu


 

leasing zwrotny samochodu grafika

Leasing zwrotny jest zupełnie inna formą finansowania niż tradycyjny leasing. Głównym jego celem jest zwiększenie kapitału obrotowego, który przedsiębiorstwo "uwalnia" ze składników majątku. Efektem jest uzyskanie środków na dalsze inwestycje i możliwość dalszego użytkowania przedmiotu leasingu. 

Na czym polega leasing zwrotny?

Leasing zwrotny (ang. "sales and lease back") to wyjątkowy rodzaj umowy, która błyskawicznie zwiększa płynność finansową przedsiębiorstwa. Zachowanie płynności finansowej to absolutna podstawa poprawnego funkcjonowania firmy. 

Zdarzają się sytuacje, które wymagają dodatkowych środków finansowych, które mozna uzyskać na dwa sposoby - kredyt lub leasing zwrotny. Druga opcja pozwala uzyskać środki ze sprzedaży środków trwałych, którymi dysponuje firma. 

Właściciel przedsiębiorstwa sprzedaje środki trwałe firmie leasingowej, która przejmuje prawo własności nad pojazdami lub maszynami. Właściciel otrzymuje za to gotówkę na inwestycję lub inne potrzeby. 

Wyjątkowość leasingu zwrotnego polega na tym, że właściciel firmy dalej może prowadzić swój biznes i korzystać ze sprzedanych pojazdów, maszyn czy innych srodków trwałych. 

 

Najpopularniejsze formy leasingu zwrotnego:

- leasing zwrotny maszyn
- leasing zwrotny samochodu ciężarowego
- leasing zwrotny samochodu osobowego


leasing zwrotny infografika

Leasing zwrotny - prosty przykład

Na czym polega leasing zwrotny w praktyce? Postaramy się to wyjaśnić na prostym przykładzie Pana Kowalskiego, który rozjaśni wszelkie wątpliwości!

1. Pan Kowalski prowadzi firmę i jest właścicielem samochodu. Okazało się, że natychmiast musi przeprowadzić kosztowną modernizację w firmie. 

2. Trafia na informację o leasingu zwrotnym i udaje się do firmy Leasing Polski w celu omówienia szczegółów transakcji. 

3. Krótka rozmowa pozwala ustalić wszystkie szczegóły, a Pan Kowalski podpisuje umowę leasingu zwrotnego. Na jej mocy sprzedaje swój samochód firmie Leasing Polski, który z kolei oddaje mu go w leasingu.

4. Dzięki temu Pan Kowalski uzyskuje niezbędne środki na nową inwestycję czy modernizację, jednocześnie nie musi martwić się o dojazd do pracy. Dzięki leasingowi może dalej korzystać z firmowego samochodu.

5. Po spłaceniu ostatniej raty, Pan Kowalski może wykupić przedmiot leasingu, bądź ponownie skorzystać z leasingu zwrotnego i uzyskać środki na dalszy rozwój firmy. 


Leasing zwrotny samochodu, pojazdu i maszyn

Leasing zwrotny zwiększa płynność finansową firmy, dzięki sprzedaży środków trwałych, urządzeń, sprzętu, pojazdów czy nieruchomości. Przedsiębiorstwo, które skorzystało z oferty leasingu zwrotnego korzysta ze wszystkich zalet zwyczajnego leasingu, który jest doskonałym rozwiązaniem pod względem podatkowym i kapitałowym. 

Leasing zwrotny jest szczególnie opłacalny dla przedsiębiorstw, które podsiadają środki trwałe o wysokiej wartości. To pozwala na zwiększenie kapitału obrotowego poprzez wykorzystanie leasingu zwrotnego. To prosty sposób na pozyskanie środków na nowe inwestycje, rozwój firmy i inne wydatki w każdym sektorze biznesu. 


Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem 58 5555 666 lub 607 100 100. Jeżeli wolisz napisać możesz skorzystać z formularza kontaktowego zamieszczonego na dole strony. W obu wypadkach nasz doświadczony specjalista pomoże Ci w wykorzystaniu wszystkich możliwości leasingu zwrotnego!

 

Wprowadzono błedny kod captcha. Prosimy spróbować ponownie.

Formularz kontaktowy


# Trwa wysyłanie wiadomości email.
×