# info@lp24.pl      #    /58/ 5555 666
Leasing samochodów używanych i nowych - Leasing Polski

Poradnik dla poczatkujących leasingobiorców cz. 7: Wcześniejsze rozwiązanie umowyWcześniejsze rozwiązanie umowy leasingu zwykle nie jest możliwe, niezależnie od tego, czy jest to leasing bankowy czy pozabankowy. Jest to związane z formułą umowy, rozłożeniem płatności na raty proporcjonalnie do długości okresu leasingu i harmonogramem spłat. Istnieje jednak możliwość przekazania Twojego leasingu innej firmie, która przejmie przedmiot leasingu i obowiązek spłaty rat.
 

Cesja umowy

Nie jest możliwe oddanie przedmiotu leasingu do użytkowania osobie trzeciej bez zgody finansującego. Istnieje jednak możliwość zbycia zarówno praw, jak i obowiązków wynikających z umowy leasingu osobie trzeciej.
 
Rozwiązaniem tym jest cesja umowy. To powszechnie znane formuła, która może okazać się jedynym wyjściem w sytuacji, w którym przedmiot leasingu przestaje być potrzebnym środkiem w Twojej firmie, brakuje Ci środków na opłacanie kolejnych rat lub zdecydowałeś się rozwiązać działalność.


 

Formalności związane z cesją

Pierwszym krokiem do przekazania umowy jest złożenie pisemnej prośby. Warto wcześniej sprawdzić, czy Twój finansujący nie wprowadził dodatkowych ograniczeń, takich jak uregulowanie dotychczasowych należności czy minimalna ilość rat, które pozostały do spłaty.
 

Podstawowa dokumentacja:

  • wypełniony i podpisany wniosek o cesję
  • dokumenty założycielskie firmy
  • skan dowodu osobistego
  • dokumenty finansowe
 
Dowiedz się więcej o tym, jak dokonać cesji Twojego leasingu w Leasingu Polskim tutaj
×